Více o ohařích

Štěňátko s PP nebo bez PP?

 

Hledáte štěňátko Českého fouska? Pravděpodobně jste se sem dostali přes odkaz na inzerát štěňátek bez PP, který jsem umístila na inzertní server zcela úmysleně a účelně. Pro pořádek – mám registrovanou Chovatelskou stanici Gothywen, jsem členkou Klubu chovatelů Českých fousků a odchováváme POUZE štěňátka s PP.

Má otázka ovšem zní: Co Vás vede ke koupi (nebo jen k uvažování nad koupí) štěněte bez PP?

Že je to jen papír, který nepotřebujete? Neplánujete výstavy ani zkoušky ani štěňátka? Chcete fouska jen jako parťáka na zahradu a výlety?

 

Položme si otázku: Co znamená

Celý článek

Memoriál Karla Podhajského (MKP)

Je to vrcholná mezinárodní všestranná soutěž ohařů konaná v České republice. Je pořádána na počest výunadisciplína: hledánímného kynologa Karla Podhájského již od roku 1932. Zprvu byla pořádána každé dva roky. V roce 1944 se tato soutěž nekonala kvůli válce a od roku 1946 se toto mistrovství ohařů koná každým rokem.

Soutěže se účastní nejvýše 20 ohařů, přičemž 10 z nich se nominuje z Memoriálu Richarda Knolla (MRK), 5 míst je rezervováno pro ohaře ze Slovenska a 5 míst pro ohaře z jiných zemí. Pouze pokud startuje méně než 10 zahraničních ohařů, mohou se volná místa doplnit ohaři z ČR podle umístění na MRK.

Memoriál Karla Podhájského se koná již tradičně začátkem října. Místo konání soutěže se každým rokem mění.

Celý článek

Memoriál Richarda Knolla (MRK)

Je to vrcholná soutěž odisciplína: přinášení kachnyhařů České republiky. Memoriál je každoročně pořádán již od roku 1975 a je pojmenován na počest pětinásobného vítěze MKP a významného kynologa Richarda Knolla.

Memoriálu se mohou zúčastnit pouze ohaři v majetku občanů ČR. Účasti na této soutěži předchází dvojí nominace. Nejdříve je vybráno 40 ohařů s nejlepšími výsledky z všestranných zkoušek pořádaných v ČR v předchozím roce. Tito mohou startovat na Kvalifikaci na MRK, která se koná vždy na jaře. Dvacet nejlepších ohařů z kvalifikace pak postupuje a může startovat na MRK.

Memoriál Richarda Knolla je pořádán každým rokem již tradičně začátkem září. Deset nejlepších ohařů z MRK pak postupuje na Memoriál Karla Podhajského.

Celý článek

Memoriál MVDr Kuhna (MDrK)

disciplína: přinášení lišky přes překážkuJsou to mezinárodní všestranné zkoušky pořádané Klubem chovatelů českých fousků (KCHČF). Soutěž je pořádána na počest jednoho z nejvýznamnějších osobností spojenou s plemenem Český fousek a to MVDr. Josefem Kuhnem.

Poprvé se memoriál konal v roce 1984 jako polní a vodní práce. Od roku 1992 jsou již pořádány zkoušky všestranné.

Dnes je soutěž posuzována podle statutu Memoriálu Karla Podhajského, takže je obtížnější než klasické všestranné zkoušky. Zúčastnit se jí mohou všichni hrubosrstí ohaři. Pořádána je každé dva roky a to každý sudý rok již tradičně v polovině září.

Celý článek

Memoriál Františka Housky (MFH)

disciplína: dohledávka bažantaJsou to mezinárodní všestranné zkoušky pořádané Klubem chovatelů českých fousků (KCHČF). Soutěž je pořádána na počest velmi významného kynologa Františka Housky, který byl významným kynologem a především v období po první světové válce pomohl zregenerovat, a tak zachovat plemeno Český fousek pro další generace.

Soutěž je pořádána stejně jako MDrK podle statutu Memoriálu Karla Podhajského. Zúčastnit se jí mohou hrubosrstí ohaři. Koná se každé dva roky, tedy každý lichý rok již tradiščně v polovině září.

Celý článek