Ricky z Kyjovic - chovný pes

český fousek rickyRicky byl chovným psem plemene český fousek, narodil se 1.1.2008 a absolvoval spoustu zkoušek a výstav. Byl velmi vyrovnané, spíše klidné, ale dominantní povahy. Vynikal VELMI prostorným hledáním, vrozenými klidy před zvěří a pevným vystavováním. Byl to perfektní vodař na volné hladině i v rákosí. V lese dobře držel stopu i barvu, miloval dohledávky. Svou práci pravidelně předváděl na honech na drobnou i v různých sdruženích, kam jsme byli pozváni. Na výstavách obdržel vždy známku výborný a jeho perfektní prezentace mu vynesla nemálo titulů BOB a umístění i v odpoledních soutěžích. Je držitelem titulů Český šampion a Polský šampion. Ricky dal chovnou fenu Artemis Farní dvůr a chovné psy Argo Farní dvůr a Arni Farní dvůr. Jeho syn Arni Farní dvůr absolvoval klubové všestranné zkoušky Memoriál MVDr Kuhna 2014 na úžasném druhém místě v I.ceně. V červnu 2016 náš Ricky ve svých nedožitých devíti letech tragicky zahynul. Nikdy na tebe nezapomenu!!!

Ricky měl zdravé klouby - vyšetření DKK 0/0

Rickymu byl dělán genetický test na gen ovlivňující hrubosrsté osrstění a znaky. Výsledkem testu společnosti VetNostic Laboratories v USA je: "Two copies of the Furnished gene. Furnished, can not have non-furnished offspring." Což v překladu znamená, že Ricky má dvě kopie genu zodpovědného za hrubosrsté osrstění a po Rickym se nemůže narodit potomek s krátkým osrstěním a to i v případě, že matka štěňat ČF je nositelkou vlohy pro krátké osrstění a nevýrazné znaky.

Certifikát DKK  /  Certificate DKK

Videa

Ricky z Kyjovic - stud dog

český fousek rickyRicky z Kyjovic was a Czech pointer (Bohemian wire-haired pointing griffon) born on 1st January 2008. Ricky has been evaluated on some shows: 3x CAC, 2x resCAC, 3x CWC, 3x CACIB, 5x BOB, BONB2, BIG3, 2x BIG4, BIG5. He is a Champion CZ and Champion PL. He has exhibited his perfect natural skills in many working (hunting) exams. He managed exam in natural skills (ZV), in field (PZ), water (SZVP), forest (LZ) and all-round working (VZ). He reached a working titul resCACT in Memorial Ladislav Horák (2010) and CACT in field (PZ) exam in 2011. In June of 2016 Ricky died by accident. I will never forget!!!

After fulfilment all conditions was Ricky a stallion dog.

Ricky was tested on hip displazia: DKK 0/0

Ricky was tested on gene responsible for furnished or non-furnished coat. The result is: "Two copies of the Furnished gene. Furnished, can not have non-furnished offspring.", that means all Ricky's progeny has ALWAYS furnished coat. The test was done in the USA by VetNostic Laboratories.

 

 

 

 

Přidej na Seznam