Aktuality

Krásný rok 2021


Celesta Gothywen - štěňátka v CHS od Potoka Rybí

Naše odchovánka Celesta Gothywen alias "Viki" byla kryta psem Dix z Pískové zahrady a narodilo se jí sedm krásných štěňátek. V říjnu 2020 jsem se na ně jela podívat. Viki překypuje zdravím, je skvělá matka a štěňátka se opravdu povedla.

Více fotek štěňátek najdete ZDE.

Moc děkuji majiteli Celesty, že ji uchovnil a především za to, že odchoval štěňátka. Má chovatelská práce tak má smysl, geny jdou dál!

 


Coral Gothywen vítězem Memoriálu J. Kadleca

V září 2020 se náš odchovánek zúčastnil náročné soutěže Memoriál J. Kadleca (Všestranné zkoušky) na Slovensku. Mám obrovskou radost, protože Coral se svým majitelem nejen že dvoudenní memoriál úspěšně dokončili v I. ceně, ale dokonce i vyhráli.

Výsledkem tedy je I. cena, CACT a Coral je Všestranný Vítěz Slovenska 2020.

 

Štěňátka 2020

S radostí oznamujeme, že dne 11.4.2020 se narodila štěňátka - vrh "D" Gothywen. Více informací a fotky najdete v sekci "Odchovy - vrh D"{#emotions_dlg.love}

 

     

Condor Gothywen - CACT na Klubových Podzimních zkouškách

V říjnu 2019 pořádal OMS Opava Klubové Podzimní zkoušky. Zúčastnil se i náš odchovánek Condor se svým majitelem. Výsledek byl perfektní. Vyběhali si I. cenu, CACT, 2. místo. Moc gratulujeme a děkujeme majiteli za předvedení našeho odchovánka.


Co je u nás nového - červen 2019

Od posledně se toho v naší Chovatelské stanici dost událo.

S Larou (Casiopea Gothywen) jsme se vydaly na Klubové Podzimní zkoušky pořádané Klubem hrubosrstých a maďarských ohařů u Olomouce dne 27.4.2019. Lara předváděla vyrovnaný a bezchybný výkon na všech disciplínách, a tak jsme si vyběhaly I. cenu, plný počet bodů (300b) a také Vítěz zkoušek a CACT. Aby toho nebylo málo, tak jsem ji měla přihlášenou i na Klubové Podzimní zkoušky hned na druhý den 28.4.2019 konané ve Velkých Albrechticích u Ostravy a pořádané KCHČF. Lara opět předváděla super výkon. Akorát jedna "3" ze společného honu (běhala moc daleko) a jedna "3" z klidů před srstnatou (nikdo ve skupině jsme na zajíčka prostě nenarazili) nám vynesly I.cenu a 292b. Na obou Podzimních zkouškách jsme ulovili bažanta.

No a o týden později jsme se vydaly na jižní Moravu na Moravské derby ohařů - Klubovou soutěž pořádanou Klubem Krátkosrstý ohař se sídlem v Brně. Zážitky z derby jsem popsala v jiném článku. Celkový výsledek zní I. cena, plný počet bodů (228b) a 2. místo a zasloužený CACT (při shodě bodů měl podle pravidel přednost již chovný NKO).

Casiopea Gothywen tak splnila podmínky a má udělen titul Český Šampion práce - lovecký výkon a já jsem na ni patřičně hrdá!!!

Coral Gothywen byl v květnu na Klubové výstavě na Slovensku oceněn jako Výborný 1, CAC, Klubový Vítěz a byl vybrán jako Kandidát chovu.

Corthos Gothywen složil úspěšně Klubové Podzimní zkoušky pořádané Klubem anglických ohařů a to ve II.ceně


Lara a Moravské derby ohařů 2019

Letošní jaro Lara předváděla v poli parádní výkony. A tak jsme se týden po absolvování dvou Klubových Podzimních zkoušek vydali na Moravské derby - Zkoušky pořádané Klubem krátkosrstý ohař se sídlem v Brně ... A jak to dopadlo?

Celý článek

Celesta a Corthos Gothywen

Dne 6.4.2019 se v Ostravě konala Národní výstava psů. Naše odchovánka Celesta Gothywen (alias Viki) tam vyběhala krásný výsledek Výborná 1, CAC.

O týden později přišly od majitelky Corthose Gothywen také úžasné zprávy. Corthos absolvoval veterinární vyšetření kyčlí s výsledkem DKK - A. Je to tedy už čtvrtý odchovánek z vrhu "C" Gothywen, který má kyčle bez příznaků displazie, což mě jako chovatelku velice těší.

Oběma majitelům děkuji za předvedení a absolvování vyšetření a moc gratuluji k perfektním výsledkům!


Rok 2018 je za námi

   Život na nikoho nepočká a čas neúprosně běží. Rok 2018 je za námi a přinesl naší chovatelské stanici mnoho dobrého, ale i pár smutných věcí. Na jaře 2018 měl náš vrh "C" Gothywen jeden rok a mladí fousci začali chodit na své první výstavy a zkoušky. Dařilo se jim nadmíru dobře. Pět psíků a fen z vrhu absolvovalo Zkoušky vloh, tři Podzimní zkoušky, dva Speciální vodní práce a jeden ještě barvářské a lesní zkoušky. Čtyři naši odchovánci získali čekatelství Šampiona práce CACT nebo resCACT. Dvě fenky byli otestovány na DKK a obě s výsledkem A a jedna splnila podmínky chovnosti a je Šampionkou krásy SK. Jedna fena úspěšně absolvala Světový pohár ČF.
   Naše Arletka Gothywen absolvovala úspěšně svůj další Field Trial a další zkoušky. Získala i zbylý potřebný počet udělených CACT a stala se tak Šampionkou práce - lovecký výkon. Barney Gothywen je nesmírný vodař, a tak se jeho majitel letos rozhodl s ním absolvovat Speciální vodní práce. Bára Gothywen získala na Národní výstavě ocenění CAC, Národní vítěz, BOS. Andora Gothywen (Dorinka) si odskočila na Kluvou výstavu a s úspěchem získala resCAC.
   V srpnu jsme vyrazili s našimi fousky na lov tetřevovitých do Skandinávie. Obě naše fousky se velice rychle a dobře přizpůsobily lovu v tolik odlišných a těžkých terénech.
   V září ovšem přišla rána, kterou žádný kynolog nechce zažít. Po srážce s vlakem při dohledávání kachny z rákosí jsme přišly o naši milovanou Arletku Gothywen. Byla to rána, která se smutně zaryla do našich srdcí ...
   Podzim se tak nesl spíše v pochmurné náladě. A tak jsem s naší Larou (Casiopea Gothywen) absolvovala už jen klubovou soutěž Světový pohár ČF, na který jsem měla původně obě feny přihlášené. Pak jsme si ještě zalovily na pár honech a jednou jsme byly v bažantnici. Lara tedy rozhodně nezahálela.
   Všechny výsledky našich odchovánků mě nesmírně těší a nemalou měrou na nich mají velkou zásluhu majitelé našich odchovánků, čímž jim i touto cestou moc děkuji za vše, co všechno zvládli a v budoucnu zvládnou :-)

 

Celkový přehled za rok 2018:

 

Coral Gothywen
Barvářské zkoušky - I.c. Vítěz zkoušek
Lesní zkoušky - I.c.
Speciální vodní práce - I.c.
Podzimní zkoušky - I.c., CACT

Carreg Gothywen
Podzimní zkoušky - I.c.

Casiopea Gothywen
Zkoušky vloh - I.c., Vítěz zkoušek, CACT
Speciální vodní práce - I.c.
Světový pohár ČF - III.c.
Výstavy: 2x CAJC, BOJ
DKK - A
DLK - A
OCD - A

Celesta Gothywen
Zkoušky vloh - I.c. Vítěz zkoušek
Podzimní zkoušky - I.c.
Výstavy: 3x CAJC, 2x BOB, 1x JBOB, Šampion krásy SK
DKK - A

Condor Gothywen
Zkoušky vloh - I.c.

 

 

Corthos Gothywen
Zkoušky vloh - I.c., 2.místo, resCACT

Coletta Gothywen
Zkoušky vloh - I.c.
Polabské derby ohařů - I.c., resCACT

Barney Gothywen
Speciální vodní práce - I.c.

Bára Gothywen
NVP Olomouc - CAC, Národní Vítěz, BOS

Arleta Gothywen
Moravské derby ohařů - I.c, Vítěz zkoušek, CACT
Národní Field Trial - Excellent
Lesní zkoušky - I.c., Vítěz zkoušek
Speciální vodní práce - I.c.
Šampion práce - lovecký výkon

Andora Gothywen
KV Náměšť na Hané - resCAC

Arwen Gothywen
Kvalifikace na Soutěž sv. Huberta ve Francii

 

 

     

 


Bára Gothywen a úspěch na Floracanis

Moc gratulujeme naší odchovánce Barce Gothywen a jejímu majiteli Oskarovi. V sobotu 1.9.2018 se konala výstava Floracanis v Olomouci a tihle dva si vyběhali

CAC, Národní vítěz a BOS

Ještě jednou moc gratulujeme


« | 1 2 3 4 | »