Aktuality

Bára Gothywen a úspěch na Floracanis

Moc gratulujeme naší odchovánce Barce Gothywen a jejímu majiteli Oskarovi. V sobotu 1.9.2018 se konala výstava Floracanis v Olomouci a tihle dva si vyběhali

CAC, Národní vítěz a BOS

Ještě jednou moc gratulujeme


Lesní zkoušky Boleradice

Včeský fousek sobotu 4.8.2018 jsme se s Arletkou zúčastnily Lesních zkoušek v Boleradicích. Poté, co nám zrušili zkoušky na OMS Ostrava, na které jsme byly přihlášené, jsme si tedy na poslední chvíli udělaly výlet na jižní Moravu. Bylo úporné vedro, ale ve stínu stromů se to dalo zvládnout.

Arletka pracovala jako vždy s obrovskou chutí a bezchybně, což jí vyneslo plný počet bodů (jako vodič na barvě) a také se stala Vítězem zkoušek. Atmosféra zkoušek byla velmi pohodová, za vítězství jsme dostaly krásný pohár a bílé, růžové a červené víno - jižní Morava, co dodat ... :-)

Náš dobrý kamarád nám natočil první disciplínu zkoušek - Přinášení lišky přes překážku. Arletka pracuje vždy s velkou vervou a nadšením a na tomto videu je to také krásně vidět. Takže kdo je zvědavý, může se kouknout

https://www.youtube.com/watch?v=ud3oQrGWa7U


KV Náměšť na Hané

V sobotu 16.6.2018 se konala Klubová výstava ČF v Náměšti na Hané. Z naší CHS byli přihlášeny celkem 4 fenky ze všech třech vrhů a výsledky jsou parádní - zleva:
Andora  Gothywen - Výborná, resCAC
Bára  Gothywen - Výborná, Kandidát chovu
Casiopea  Gothywen - Výborná , Kandidát chovu
Celesta  Gothywen - Velmi dobrá, Kandidát chovu

CHS Gothywen 2místo v Soutěži o Nejlepší Chovatelskou stanici

Moc děkuju za úžasnou reprezentaci, gratuluji všem majitelům k úžasným výsledkům i výběrům do chovu. Navíc děkuji Elza Boorová za nápad přihlásit soutěž o nej CHS, mám velikánskou radost 


Úspěšný víkend

Parádní víkend je za námi.

Celesta Gothywen se v pátek 8.6.2018 zúčastnila MVP Nitra a vyběhali CAJC, JBOB a BOB a stala se tak Junior Šampionkou SK.

K tomu se ještě v sobotu 9.6.2018 konaly Zkoušky vloh cact v Luži u Chrudimi, které pořádal Klub krátkosrstý ohař ČR.
Zúčastnili jsme se s naší Larou (Casiopeou Gothywen
) a vyběhaly jsme I.cenu 225b CACT a staly se Vítězkami těchto zkoušek.

Stejných zkoušek se zúčastnil i odchovánek Corthos Gothywen s Katkou Novákovou a vyběhali I.cenu 225b resCACT a druhé místo. Vzhledem k tomu, že je Cortík Katky první psík, tak má můj obrovský obdiv.

Do toho jsme se s Arletkou Gothywen zúčastnili Národního Field Trial a vyběhaly Excellent 16b.

Myslím, že tento víkend mohu upřímně nazvat víkend úspěchů CHS Gothywen. Z obou mých odchovánků Celesty i Corthose i jejich páníčků mám obrovskou obrovitánskou radost, protože bez nich by fousáči nemohli ukázat, co v nich je ...


Výstavy vrhu C Gothywen

 

Naši odchovánci z vrhu C Gothywen začínají dospívat a začínají také sbírat své první výstavní úspěchy:

 

Celesta Gothywen - MVP Nitra prosinec 2017 Výborná 1, CAJC; MVP Nitra únor 2018 CAJC, BOB

Casiopea Gothywen - MVP Brno únor 2018 Výborná 1, CAJC, BOJ


Krásné Vánoce a Šťastný rok 2018

Všem dobrým lidem a jejich čtyřnohým kamarádům přejeme Krásné svátky a jen to nejlepší v Novém roce ...


Arletka a Soutěž Sv. Huberta

český fousek

O víkendu 14.-15.10.2017 pořádal Klub Bretaňských ohařů každoroční nominační Soutěž Sv. Huberta. Jedná se o soutěž lovce se psem (ohařem nebo španělem), na které se boduje výkon lovce, výkon psa a ulovení max dvou kusů bažantí zvěře. 

Soutěž se běžela v okrajových částech bažantnice Konopiště ...

Celý článek

Memoriál J. Dostála - Klubové Všestranné zkoušky

O víkendu 23.-24.9.2017 jsme s Arletkou absolvovaly tento krásný a náročný memoriál. Letošní ročník se přesunul ze svého tradičního působiště ve středních Čechách přímo do rodiště pana J. Dostála - Senice na Hané. Les se běžel v terénech lesního komplexu Náměšť na Hané, kde se v předchozích letech konal i Memoriál K. Podhajského, tedy terénech na obtížnost velmi důstojných. Voda se konala na pískovně Náklo a polní práce v bohatě zazvěřených polích Senice na Hané. Velmi deštivé počasí stěžovalo práci všem zúčastněným a oproti loňskému MVDr Kuhna, kdy bylo extrémní vedro, jsme si s Arletkou zažily druhý extrém, co se týče počasí Usmívající se

Arletka pracovala báječně s velkou chutí a temperamentem po celou dobu zkoušek. Její výkon na ohrádce v duchu "za mnou ohnivá čára" a práce na barvě nám dokonce vynesly ocenění za Nejlepší les. Celkově jsme dokončili v I. ceně se 476 body.


Arletka a náš úspěch na FIELD TRIAL

 

V sobotu 10.6.2017 pořádal Klub Krátkosrstý ohař ČR Klubové zkoušky vloh se zadáváním čekatelství CACT a odpoledne pak Letní Field Trial pro anglické i kontinentální ohaře. Jelikož byla Arletka po štěňatech velmi rychle v kondici a energie měla na rozdávání, tak jsem se rozhodla ji na obě soutěže přilásit.

V krátkosti tedy, Arleta Gothywen se stala vítězem Zkoušk vloh s plným počtem bodů 228 a udělením čekatelství CACT. Odpoledne si pak na Trialu vyběhala krásné 3. místo a velmi ceněné hodnocení Excellent se 16 body. Jelikož fousků, kteří úspěšně absolvovali soutěž typu Field Trial je jako šafránu a navíc vůbec bodovat na Trialu (tedy absolvovat Trial s výsledkem Excelennt nebo Very good) není běžnou záležitostí ani pro anglická plemena nebo plemena ostatních kontinentálních ohařů specialistů na Trialy. Tak si tohoto výsledku opravdu velmi cením. Arletka je prostě úžasná a práce v poli je její velmi silnou stránkou, což nám potvrdili i trialoví rozhodčí.

Pravdou je, že terény byly perfektně připraveny a zazvěření bylo myslím perfektní. Arletka si za dopolední i odpolední soutěž vystavila zajíce, bažanta, dvě koroptve i křepelku. Prostě organizátoři i Arletka mi připravili parádní zážitek.


Odchovánci Béčka

Tři z našich odchovánek Bára, Bria a Bety Gothywen složily úspěšně Zkoušy vloh, všechny tři v I. ceně a s krásným počtem bodů. Bára s 225b, Bria 220b a Bety 208b. Majitelé i všechny tři holky mi udělaly velkou radost :-) Jen tak dál ...

Bria má za sebou dokonce i Podzimní zkoušky s vysokým počtem bodů 280. Moc gratulujeme.

Barney složil také Podzimní zkoušky v I.ceně. Gratulujeme.


« | 1 2 3 | »