Aktuality

Pohár HS Staříč

Dne 12.7.2014 se v Oprechticích u Frýdku-Místku konala velmi zajímavá kynologická akce a to Pohár HS Staříč. Byli to Lesní zkoušky ohařů, ovšem ne jen tak ledajaké. Tato soutěž měla totiž dvě roviny ...

V první řadě to byly klasické lesní zkoušky ohařů, kde byl vyhlášen vítěz těchto zkoušek. Ve druhé rovině se vyhlašoval i vítězný tým.

Týmy byly tři dle plemen: tým Českých fousků, tým Německých krátkosrstých ohařů a tým Výmarských ohařů. Nastoupily tedy tři týmy/plemena po čtyřech jedincích. Každý jedinec běžel jednak sám za sebe a jednak také za tým svého plemene.

Disciplíny ohrádka a klidy na stanovišti se šly jako první, pak se vůdci rozjeli na své disciplíny podle toho, jak se ráno nalosovali. Terény na vlečkách a barvách byly spíše rovinky s občasnými malými roklinami. Les byl listnatý s travinným podrostem.

Poté co se rozhodčí a vůdci vrátili z lesních prací, začalo vyhodnocení. Vítězem LZ se stal VOK. Vítězným týmem se stal tým Českých fousků. Tým tvořili moje maličkost s Rickym, Karel Zehnal s Argou, který se umístil na LZ na druhém místě a Franišek Mikoška s Arnim Farní dvůr.

S Rickym jsme absolvovali LZ poprvé ve II. ceně s 228b. Měli jsme limitní známku 2 na barvě, jinak samé 4.