Štěňátko s PP nebo bez PP?

Co Vás vede ke koupi (nebo jen k uvažování nad koupí) štěněte bez PP?

Že je to jen papír, který nepotřebujete? Neplánujete výstavy ani zkoušky ani štěňátka? Chcete fouska jen jako parťáka na zahradu a výlety?

 

Položme si otázku: Co znamená

Celý článek

Memoriál Karla Podhajského (MKP)

Je to vrcholná mezinárodní všestranná soutěž ohařů konaná v České republice. Je pořádána na počest výunadisciplína: hledánímného kynologa Karla Podhájského již od roku 1932. Zprvu byla pořádána každé dva roky. V roce 1944 se tato soutěž nekonala kvůli válce a od roku 1946 se toto mistrovství ohařů koná každým rokem.

Soutěže se účastní nejvýše 20 ohařů, přičemž 10 z nich se nominuje z Memoriálu Richarda Knolla (MRK), 5 míst je rezervováno pro ohaře ze Slovenska a 5 míst pro ohaře z jiných zemí. Pouze pokud startuje méně než 10 zahraničních ohařů, mohou se volná místa doplnit ohaři z ČR podle umístění na MRK.

Memoriál Karla Podhájského se koná již tradičně začátkem října. Místo konání soutěže se každým rokem mění.

Celý článek

Memoriál Richarda Knolla (MRK)

Je to vrcholná soutěž odisciplína: přinášení kachnyhařů České republiky. Memoriál je každoročně pořádán již od roku 1975 a je pojmenován na počest pětinásobného vítěze MKP a významného kynologa Richarda Knolla.

Memoriálu se mohou zúčastnit pouze ohaři v majetku občanů ČR. Účasti na této soutěži předchází dvojí nominace. Nejdříve je vybráno 40 ohařů s nejlepšími výsledky z všestranných zkoušek pořádaných v ČR v předchozím roce. Tito mohou startovat na Kvalifikaci na MRK, která se koná vždy na jaře. Dvacet nejlepších ohařů z kvalifikace pak postupuje a může startovat na MRK.

Memoriál Richarda Knolla je pořádán každým rokem již tradičně začátkem září. Deset nejlepších ohařů z MRK pak postupuje na Memoriál Karla Podhajského.

Celý článek