Memoriál MVDr Kuhna (MDrK)

disciplína: přinášení lišky přes překážkuJsou to mezinárodní všestranné zkoušky pořádané Klubem chovatelů českých fousků (KCHČF). Soutěž je pořádána na počest jednoho z nejvýznamnějších osobností spojenou s plemenem Český fousek a to MVDr. Josefem Kuhnem.

Poprvé se memoriál konal v roce 1984 jako polní a vodní práce. Od roku 1992 jsou již pořádány zkoušky všestranné.

Dnes je soutěž posuzována podle statutu Memoriálu Karla Podhajského, takže je obtížnější než klasické všestranné zkoušky. Zúčastnit se jí mohou všichni hrubosrstí ohaři. Pořádána je každé dva roky a to každý sudý rok již tradičně v polovině září.

Celý článek

Memoriál Františka Housky (MFH)

disciplína: dohledávka bažantaJsou to mezinárodní všestranné zkoušky pořádané Klubem chovatelů českých fousků (KCHČF). Soutěž je pořádána na počest velmi významného kynologa Františka Housky, který byl významným kynologem a především v období po první světové válce pomohl zregenerovat, a tak zachovat plemeno Český fousek pro další generace.

Soutěž je pořádána stejně jako MDrK podle statutu Memoriálu Karla Podhajského. Zúčastnit se jí mohou hrubosrstí ohaři. Koná se každé dva roky, tedy každý lichý rok již tradiščně v polovině září.

Celý článek