Aktuality

Arletka a náš úspěch na FIELD TRIAL

 

V sobotu 10.6.2017 pořádal Klub Krátkosrstý ohař ČR Klubové zkoušky vloh se zadáváním čekatelství CACT a odpoledne pak Letní Field Trial pro anglické i kontinentální ohaře. Jelikož byla Arletka po štěňatech velmi rychle v kondici a energie měla na rozdávání, tak jsem se rozhodla ji na obě soutěže přilásit.

V krátkosti tedy, Arleta Gothywen se stala vítězem Zkoušk vloh s plným počtem bodů 228 a udělením čekatelství CACT. Odpoledne si pak na Trialu vyběhala krásné 3. místo a velmi ceněné hodnocení Excellent se 16 body. Jelikož fousků, kteří úspěšně absolvovali soutěž typu Field Trial je jako šafránu a navíc vůbec bodovat na Trialu (tedy absolvovat Trial s výsledkem Excelennt nebo Very good) není běžnou záležitostí ani pro anglická plemena nebo plemena ostatních kontinentálních ohařů specialistů na Trialy. Tak si tohoto výsledku opravdu velmi cením. Arletka je prostě úžasná a práce v poli je její velmi silnou stránkou, což nám potvrdili i trialoví rozhodčí.

Pravdou je, že terény byly perfektně připraveny a zazvěření bylo myslím perfektní. Arletka si za dopolední i odpolední soutěž vystavila zajíce, bažanta, dvě koroptve i křepelku. Prostě organizátoři i Arletka mi připravili parádní zážitek.


Odchovánci Béčka

Tři z našich odchovánek Bára, Bria a Bety Gothywen složily úspěšně Zkoušy vloh, všechny tři v I. ceně a s krásným počtem bodů. Bára s 225b, Bria 220b a Bety 208b. Majitelé i všechny tři holky mi udělaly velkou radost :-) Jen tak dál ...

Bria má za sebou dokonce i Podzimní zkoušky s vysokým počtem bodů 280. Moc gratulujeme.

Barney složil také Podzimní zkoušky v I.ceně. Gratulujeme.


Štěňátka C Gothywen jsou na světě

Naše fenka Arleta Gothywen porodila 19.2.2017 bělouše i hnědáky. Otcem vrhu je výborný pracovní pes bělouš Idol z Koblova. Více informací včetně fotek najdete v sekci Plánované vrhy.


Memoriál MVDr Kuhna 2016

Ve dnech 26.-28.8.2016 jsme se zúčastnili MVDrK v Brankovicích na jižní Moravě ...

Celý článek

Memoriál Jitky Hromadové 2016

Ve dnech 30. - 31.7.2016 se na Opavsku konal krásný Memoriál Jitky Hromadové sestávající se ze Zkoušek vloh (CACT), Lesních zkoušek a Zkoušek vodní práce. Podmínkou pro udělení titulu CACT je kromě ...

Celý článek

Klubové Podzimní zkoušky CACT

Dne 1.5.2016 se konaly na Opavsku Klubové Podzimní zkoušky s možností udělení titulu CACT. Kynologické akce na Opavsku mají dlouhodobě pověst perfektní oraganizace a zázemí. V něděli ráno jsme tedy s Arletkou nastoupily ke standartnímu zahájení zkoušek (přejímka, losování, nástup, rozjezd do honitby) ...

Celý článek

Vrh B Gothywen

Dne 3.12.2015 se narodil očekávaný vrh "B" Gothywen. Štěňátka jsou po Artemis Farní dvůr a Flor z Citoňských luk - výborná pracovní linie II - Povážie.

Více informací najdete v sekci Plánované vrhy

Některá štěňátka jsou ještě volná, tak neváhejte a volejte ...


Arni Farní dvůr - chovný pes

Arni Farní dvůr splnil letos v červnu poslední podmínku chovnosti a stal se tak chovným psem linie II. Arni je synem Rickyho z Kyjovic a loni slavil velký úspěch na Memoriálu Dr Kuhna, kdy dokončil tento velmi náročný memoriál v I.ceně na krásném 2. místě.

Ricky dal z tohoto vrhu tedy již 3 chovné jedince a to jednu chovnou fenu Artemis Farní dvůr a dva chovné psy Arni Farní dvůr a Argo Farní dvůr.


Český fousek štěňátka po Ricky z Kyjovic

Mám další přešťastnou novinu. V chovatelské stanici "z Přerovska" se po Rickym z Kyjovic a Gábi z Přerovska (vítězka Memoriálu MVDr Kuhna 2012) narodilo 6 malých uzlíků - 3 fenky a 3 pejsci, vše bělouši. Štěňátka mají už 6 týdnů a jsou všechna zadaná.


Úspěchy odchovánků vrhu

Odchovánci mají už přes rok. Níže uvádím aktuální přehled mých odchovánků v roce 2015, za všechny úspěchy a předvedení na zkouškách i výstavách děkuji jejich majitelům:

Aragorn Gothywen - Jarní svod Opava, KV Náměšť na Hané - VD

Agar Gothywen - NVP Ostrava - výborný, Zkoušky vloh Nošovice - I.cena 199 b.

Athos Gothywen - NVP Ostrava - výborný, Zkoušky vloh - I.cena 225b. 2. místo

Arleta Gothywen - NVP Ostrava, KV Kolesa - výborná, Kandidát chovu, Zkoušky vloh Nošovice - I.cena 228b. vítěz

Andora Gothywen - Zkoušky vloh Brno venkov - I. cena 228b. vítěz, Podzimní zkoušky - I. cena 287b, Kandidát chovu

Aiwa Gothywen - Oblastní výstava Červený Hrádek - výborná, NVP Mladá Boleslav - výborná 1, CAJC

Arwen Gothywen - je ve Francii, National Livestock Exhibition - excelent 1, CACS

Aurora Gothywen - je ve psím nebi :-(


« | 1 2 3 | »