Aktuality

Krásné Vánoce a Šťastný rok 2018

Všem dobrým lidem a jejich čtyřnohým kamarádům přejeme Krásné svátky a jen to nejlepší v Novém roce ...


Arletka a Soutěž Sv. Huberta

český fousek

O víkendu 14.-15.10.2017 pořádal Klub Bretaňských ohařů každoroční nominační Soutěž Sv. Huberta. Jedná se o soutěž lovce se psem (ohařem nebo španělem), na které se boduje výkon lovce, výkon psa a ulovení max dvou kusů bažantí zvěře. 

Soutěž se běžela v okrajových částech bažantnice Konopiště ...

Celý článek

Memoriál J. Dostála - Klubové Všestranné zkoušky

O víkendu 23.-24.9.2017 jsme s Arletkou absolvovaly tento krásný a náročný memoriál. Letošní ročník se přesunul ze svého tradičního působiště ve středních Čechách přímo do rodiště pana J. Dostála - Senice na Hané. Les se běžel v terénech lesního komplexu Náměšť na Hané, kde se v předchozích letech konal i Memoriál K. Podhajského, tedy terénech na obtížnost velmi důstojných. Voda se konala na pískovně Náklo a polní práce v bohatě zazvěřených polích Senice na Hané. Velmi deštivé počasí stěžovalo práci všem zúčastněným a oproti loňskému MVDr Kuhna, kdy bylo extrémní vedro, jsme si s Arletkou zažily druhý extrém, co se týče počasí Usmívající se

Arletka pracovala báječně s velkou chutí a temperamentem po celou dobu zkoušek. Její výkon na ohrádce v duchu "za mnou ohnivá čára" a práce na barvě nám dokonce vynesly ocenění za Nejlepší les. Celkově jsme dokončili v I. ceně se 476 body.


Arletka a náš úspěch na FIELD TRIAL

 

V sobotu 10.6.2017 pořádal Klub Krátkosrstý ohař ČR Klubové zkoušky vloh se zadáváním čekatelství CACT a odpoledne pak Letní Field Trial pro anglické i kontinentální ohaře. Jelikož byla Arletka po štěňatech velmi rychle v kondici a energie měla na rozdávání, tak jsem se rozhodla ji na obě soutěže přilásit.

V krátkosti tedy, Arleta Gothywen se stala vítězem Zkoušk vloh s plným počtem bodů 228 a udělením čekatelství CACT. Odpoledne si pak na Trialu vyběhala krásné 3. místo a velmi ceněné hodnocení Excellent se 16 body. Jelikož fousků, kteří úspěšně absolvovali soutěž typu Field Trial je jako šafránu a navíc vůbec bodovat na Trialu (tedy absolvovat Trial s výsledkem Excelennt nebo Very good) není běžnou záležitostí ani pro anglická plemena nebo plemena ostatních kontinentálních ohařů specialistů na Trialy. Tak si tohoto výsledku opravdu velmi cením. Arletka je prostě úžasná a práce v poli je její velmi silnou stránkou, což nám potvrdili i trialoví rozhodčí.

Pravdou je, že terény byly perfektně připraveny a zazvěření bylo myslím perfektní. Arletka si za dopolední i odpolední soutěž vystavila zajíce, bažanta, dvě koroptve i křepelku. Prostě organizátoři i Arletka mi připravili parádní zážitek.


Odchovánci Béčka

Tři z našich odchovánek Bára, Bria a Bety Gothywen složily úspěšně Zkoušy vloh, všechny tři v I. ceně a s krásným počtem bodů. Bára s 225b, Bria 220b a Bety 208b. Majitelé i všechny tři holky mi udělaly velkou radost :-) Jen tak dál ...

Bria má za sebou dokonce i Podzimní zkoušky s vysokým počtem bodů 280. Moc gratulujeme.

Barney složil také Podzimní zkoušky v I.ceně. Gratulujeme.


Štěňátka C Gothywen jsou na světě

Naše fenka Arleta Gothywen porodila 19.2.2017 bělouše i hnědáky. Otcem vrhu je výborný pracovní pes bělouš Idol z Koblova. Více informací včetně fotek najdete v sekci Plánované vrhy.


Memoriál MVDr Kuhna 2016

Ve dnech 26.-28.8.2016 jsme se zúčastnili MVDrK v Brankovicích na jižní Moravě ...

Celý článek

Memoriál Jitky Hromadové 2016

Ve dnech 30. - 31.7.2016 se na Opavsku konal krásný Memoriál Jitky Hromadové sestávající se ze Zkoušek vloh (CACT), Lesních zkoušek a Zkoušek vodní práce. Podmínkou pro udělení titulu CACT je kromě ...

Celý článek

Klubové Podzimní zkoušky CACT

Dne 1.5.2016 se konaly na Opavsku Klubové Podzimní zkoušky s možností udělení titulu CACT. Kynologické akce na Opavsku mají dlouhodobě pověst perfektní oraganizace a zázemí. V něděli ráno jsme tedy s Arletkou nastoupily ke standartnímu zahájení zkoušek (přejímka, losování, nástup, rozjezd do honitby) ...

Celý článek

Vrh B Gothywen

Dne 3.12.2015 se narodil očekávaný vrh "B" Gothywen. Štěňátka jsou po Artemis Farní dvůr a Flor z Citoňských luk - výborná pracovní linie II - Povážie.

Více informací najdete v sekci Plánované vrhy

Některá štěňátka jsou ještě volná, tak neváhejte a volejte ...


« | 1 2 3 4 | »