Aktuality

Štěňátka 2020

S radostí oznamujeme, že dne 11.4.2020 se narodila štěňátka - vrh "D" Gothywen. Více informací a fotky najdete v sekci "Odchovy - vrh D"{#emotions_dlg.love}

 

     

Condor Gothywen - CACT na Klubových Podzimních zkouškách

V říjnu 2019 pořádal OMS Opava Klubové Podzimní zkoušky. Zúčastnil se i náš odchovánek Condor se svým majitelem. Výsledek byl perfektní. Vyběhali si I. cenu, CACT, 2. místo. Moc gratulujeme a děkujeme majiteli za předvedení našeho odchovánka.


Co je u nás nového - červen 2019

Od posledně se toho v naší Chovatelské stanici dost událo.

S Larou (Casiopea Gothywen) jsme se vydaly na Klubové Podzimní zkoušky pořádané Klubem hrubosrstých a maďarských ohařů u Olomouce dne 27.4.2019. Lara předváděla vyrovnaný a bezchybný výkon na všech disciplínách, a tak jsme si vyběhaly I. cenu, plný počet bodů (300b) a také Vítěz zkoušek a CACT. Aby toho nebylo málo, tak jsem ji měla přihlášenou i na Klubové Podzimní zkoušky hned na druhý den 28.4.2019 konané ve Velkých Albrechticích u Ostravy a pořádané KCHČF. Lara opět předváděla super výkon. Akorát jedna "3" ze společného honu (běhala moc daleko) a jedna "3" z klidů před srstnatou (nikdo ve skupině jsme na zajíčka prostě nenarazili) nám vynesly I.cenu a 292b. Na obou Podzimních zkouškách jsme ulovili bažanta.

No a o týden později jsme se vydaly na jižní Moravu na Moravské derby ohařů - Klubovou soutěž pořádanou Klubem Krátkosrstý ohař se sídlem v Brně. Zážitky z derby jsem popsala v jiném článku. Celkový výsledek zní I. cena, plný počet bodů (228b) a 2. místo a zasloužený CACT (při shodě bodů měl podle pravidel přednost již chovný NKO).

Casiopea Gothywen tak splnila podmínky a má udělen titul Český Šampion práce - lovecký výkon a já jsem na ni patřičně hrdá!!!

Coral Gothywen byl v květnu na Klubové výstavě na Slovensku oceněn jako Výborný 1, CAC, Klubový Vítěz a byl vybrán jako Kandidát chovu.

Corthos Gothywen složil úspěšně Klubové Podzimní zkoušky pořádané Klubem anglických ohařů a to ve II.ceně


Lara a Moravské derby ohařů 2019

Letošní jaro Lara předváděla v poli parádní výkony. A tak jsme se týden po absolvování dvou Klubových Podzimních zkoušek vydali na Moravské derby - Zkoušky pořádané Klubem krátkosrstý ohař se sídlem v Brně ... A jak to dopadlo?

Celý článek

Celesta a Corthos Gothywen

Dne 6.4.2019 se v Ostravě konala Národní výstava psů. Naše odchovánka Celesta Gothywen (alias Viki) tam vyběhala krásný výsledek Výborná 1, CAC.

O týden později přišly od majitelky Corthose Gothywen také úžasné zprávy. Corthos absolvoval veterinární vyšetření kyčlí s výsledkem DKK - A. Je to tedy už čtvrtý odchovánek z vrhu "C" Gothywen, který má kyčle bez příznaků displazie, což mě jako chovatelku velice těší.

Oběma majitelům děkuji za předvedení a absolvování vyšetření a moc gratuluji k perfektním výsledkům!


Rok 2018 je za námi

   Život na nikoho nepočká a čas neúprosně běží. Rok 2018 je za námi a přinesl naší chovatelské stanici mnoho dobrého, ale i pár smutných věcí. Na jaře 2018 měl náš vrh "C" Gothywen jeden rok a mladí fousci začali chodit na své první výstavy a zkoušky. Dařilo se jim nadmíru dobře. Pět psíků a fen z vrhu absolvovalo Zkoušky vloh, tři Podzimní zkoušky, dva Speciální vodní práce a jeden ještě barvářské a lesní zkoušky. Čtyři naši odchovánci získali čekatelství Šampiona práce CACT nebo resCACT. Dvě fenky byli otestovány na DKK a obě s výsledkem A a jedna splnila podmínky chovnosti a je Šampionkou krásy SK. Jedna fena úspěšně absolvala Světový pohár ČF.
   Naše Arletka Gothywen absolvovala úspěšně svůj další Field Trial a další zkoušky. Získala i zbylý potřebný počet udělených CACT a stala se tak Šampionkou práce - lovecký výkon. Barney Gothywen je nesmírný vodař, a tak se jeho majitel letos rozhodl s ním absolvovat Speciální vodní práce. Bára Gothywen získala na Národní výstavě ocenění CAC, Národní vítěz, BOS. Andora Gothywen (Dorinka) si odskočila na Kluvou výstavu a s úspěchem získala resCAC.
   V srpnu jsme vyrazili s našimi fousky na lov tetřevovitých do Skandinávie. Obě naše fousky se velice rychle a dobře přizpůsobily lovu v tolik odlišných a těžkých terénech.
   V září ovšem přišla rána, kterou žádný kynolog nechce zažít. Po srážce s vlakem při dohledávání kachny z rákosí jsme přišly o naši milovanou Arletku Gothywen. Byla to rána, která se smutně zaryla do našich srdcí ...
   Podzim se tak nesl spíše v pochmurné náladě. A tak jsem s naší Larou (Casiopea Gothywen) absolvovala už jen klubovou soutěž Světový pohár ČF, na který jsem měla původně obě feny přihlášené. Pak jsme si ještě zalovily na pár honech a jednou jsme byly v bažantnici. Lara tedy rozhodně nezahálela.
   Všechny výsledky našich odchovánků mě nesmírně těší a nemalou měrou na nich mají velkou zásluhu majitelé našich odchovánků, čímž jim i touto cestou moc děkuji za vše, co všechno zvládli a v budoucnu zvládnou :-)

 

Celkový přehled za rok 2018:

 

Coral Gothywen
Barvářské zkoušky - I.c. Vítěz zkoušek
Lesní zkoušky - I.c.
Speciální vodní práce - I.c.
Podzimní zkoušky - I.c., CACT

Carreg Gothywen
Podzimní zkoušky - I.c.

Casiopea Gothywen
Zkoušky vloh - I.c., Vítěz zkoušek, CACT
Speciální vodní práce - I.c.
Světový pohár ČF - III.c.
Výstavy: 2x CAJC, BOJ
DKK - A
DLK - A
OCD - A

Celesta Gothywen
Zkoušky vloh - I.c. Vítěz zkoušek
Podzimní zkoušky - I.c.
Výstavy: 3x CAJC, 2x BOB, 1x JBOB, Šampion krásy SK
DKK - A

Condor Gothywen
Zkoušky vloh - I.c.

 

 

Corthos Gothywen
Zkoušky vloh - I.c., 2.místo, resCACT

Coletta Gothywen
Zkoušky vloh - I.c.
Polabské derby ohařů - I.c., resCACT

Barney Gothywen
Speciální vodní práce - I.c.

Bára Gothywen
NVP Olomouc - CAC, Národní Vítěz, BOS

Arleta Gothywen
Moravské derby ohařů - I.c, Vítěz zkoušek, CACT
Národní Field Trial - Excellent
Lesní zkoušky - I.c., Vítěz zkoušek
Speciální vodní práce - I.c.
Šampion práce - lovecký výkon

Andora Gothywen
KV Náměšť na Hané - resCAC

Arwen Gothywen
Kvalifikace na Soutěž sv. Huberta ve Francii

 

 

     

 


Bára Gothywen a úspěch na Floracanis

Moc gratulujeme naší odchovánce Barce Gothywen a jejímu majiteli Oskarovi. V sobotu 1.9.2018 se konala výstava Floracanis v Olomouci a tihle dva si vyběhali

CAC, Národní vítěz a BOS

Ještě jednou moc gratulujeme


Lesní zkoušky Boleradice

Včeský fousek sobotu 4.8.2018 jsme se s Arletkou zúčastnily Lesních zkoušek v Boleradicích. Poté, co nám zrušili zkoušky na OMS Ostrava, na které jsme byly přihlášené, jsme si tedy na poslední chvíli udělaly výlet na jižní Moravu. Bylo úporné vedro, ale ve stínu stromů se to dalo zvládnout.

Arletka pracovala jako vždy s obrovskou chutí a bezchybně, což jí vyneslo plný počet bodů (jako vodič na barvě) a také se stala Vítězem zkoušek. Atmosféra zkoušek byla velmi pohodová, za vítězství jsme dostaly krásný pohár a bílé, růžové a červené víno - jižní Morava, co dodat ... :-)

Náš dobrý kamarád nám natočil první disciplínu zkoušek - Přinášení lišky přes překážku. Arletka pracuje vždy s velkou vervou a nadšením a na tomto videu je to také krásně vidět. Takže kdo je zvědavý, může se kouknout

https://www.youtube.com/watch?v=ud3oQrGWa7U


KV Náměšť na Hané

V sobotu 16.6.2018 se konala Klubová výstava ČF v Náměšti na Hané. Z naší CHS byli přihlášeny celkem 4 fenky ze všech třech vrhů a výsledky jsou parádní - zleva:
Andora  Gothywen - Výborná, resCAC
Bára  Gothywen - Výborná, Kandidát chovu
Casiopea  Gothywen - Výborná , Kandidát chovu
Celesta  Gothywen - Velmi dobrá, Kandidát chovu

CHS Gothywen 2místo v Soutěži o Nejlepší Chovatelskou stanici

Moc děkuju za úžasnou reprezentaci, gratuluji všem majitelům k úžasným výsledkům i výběrům do chovu. Navíc děkuji Elza Boorová za nápad přihlásit soutěž o nej CHS, mám velikánskou radost 


Úspěšný víkend

Parádní víkend je za námi.

Celesta Gothywen se v pátek 8.6.2018 zúčastnila MVP Nitra a vyběhali CAJC, JBOB a BOB a stala se tak Junior Šampionkou SK.

K tomu se ještě v sobotu 9.6.2018 konaly Zkoušky vloh cact v Luži u Chrudimi, které pořádal Klub krátkosrstý ohař ČR.
Zúčastnili jsme se s naší Larou (Casiopeou Gothywen
) a vyběhaly jsme I.cenu 225b CACT a staly se Vítězkami těchto zkoušek.

Stejných zkoušek se zúčastnil i odchovánek Corthos Gothywen s Katkou Novákovou a vyběhali I.cenu 225b resCACT a druhé místo. Vzhledem k tomu, že je Cortík Katky první psík, tak má můj obrovský obdiv.

Do toho jsme se s Arletkou Gothywen zúčastnili Národního Field Trial a vyběhaly Excellent 16b.

Myslím, že tento víkend mohu upřímně nazvat víkend úspěchů CHS Gothywen. Z obou mých odchovánků Celesty i Corthose i jejich páníčků mám obrovskou obrovitánskou radost, protože bez nich by fousáči nemohli ukázat, co v nich je ...


« | 1 2 3 4 5 6 | »