Aktuality

Přejeme krásný rok 2022


Casiopea Gothywen - Všestranné zkoušky

Ve dnech 23.-24.10.2021 se konaly Všestranné zkoušky ohařů pod záštitou OMS Ostrava. Počasí přálo, podzim byl jako malovaný. První den nás čekaly vodní práce, kde naše Lara předvedla perfektní výkon a bez ztráty kytičky a s plným počtem bodů na vodě si následně vysloužila i ocenění za Nejlepší vodu. Následně jsme přejeli na polní práce. Slunečné, ale chladné podzimní počasí psům přálo, Lara předvedla perfektní práci i klidy před pernatou (na srstnatou jsme bohužel nenarazily). Za svůj výkon si následně odnesla ocenění za Nejlepší pole.

Druhý den nás čekaly lesní práce. Tam se projevila Lary nezkušenost na ohrádce a body nás také stálo zaváhání na barvě. Jinak jsme les prošly v plné polní :-)

Celkově jsme odcházely s nádherným výsledkem:

VÍTĚZ ZKOUŠEK, I. cena (474b), Nejlepší pole, Nejlepší voda

Moc děkuji všem, kteří se na organizaci zkoušek v této nelehké době podíleli. Velmi si vážím příležitosti předvést, co v naší Laře je ...


Daemon Gothywen - sezóna 2021

Není větší radosti chovatele než když se jeho odchovánkům daří. A s velkou pokorou a díky se dívám na majitele Daemona, který mu věnoval dostatek času a trpělivosti a provedl ho jeho první zkouškovou sezónou a dovedl tohoto mladého puberťáka až na vrcholnou metu chovnosti.

Daemon Gothywen splnil v "prvním poli" ve svém roce a půl!všechny podmínky chovnosti a to včetně Všestranných zkoušek.

Zkoušky vloh - I.cena 225b

Field trial - good

Podzimní zkoušky - I. cena 297b, VÍTĚZ ZKOUŠEK

VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY - I. cena 467b

OLV - 4,4,4

Klubová výstava - VD, Kandidát chovu

Splněny podmínky chovnosti a to v roce a půl věku!!!

Mám obrovskou radost !!! Moc gratulujeme :-)


Dahlia Gothywen - sezóna 2021

Dahlia působí až v předalekém Norsku. Se svými majiteli zvládla i přes sezónu nepřející kynologickým akcím: Klubovou výstavu s oceněním Výborná a také uspěla na svých prvních loveckých zkouškách s přinášením. Na podzim zahájila svou loveckou kariéru v norských horách lovem tetřevů.

Zároveň byla vyšetřena s výsledkem:

HD (DKK) - B

ED (DLK) - 0/0

     

Coral Gothywen - Memoriál K. Podhajského

Ve dnech 25.-26.9.2021 se v severních Čechách na Českolipsku konal mezinárodní všestranný memoriál ohařů s udílením CACT a CACIT - Memoriál Karla Podhajského. Je to soutěž, která vyvolává ve všech majitelích loveckých ohařů úctu, bázeň, obdiv i vzrušení. Ne každému se podaří na ni dostat, vést tam svého ohaře a už vůbec ne každému se podaří soutěž dojít až do konce.

Ján Ševčík a Coral touto soutěží zakončili svou bohatou společnou zkouškovou kariéru. Podařilo se jim dojít až do konce a to s výsledkem III.cena (427b). Je to nádherný výsledek, který se poštěstí jen těm nejnadanějším a nejvytrvalejším.

Ján ... moc ti děkuji za to, že sis nás vybral, že se o Corala tak dobře staráš a také za to, že jsi mu dal šanci se předvést na všech soutěžích, které jste kdy spolu šli a vybojovali :-)


Celesta Gothywen - Český šampion

V září 2021 proběhla v Brně Mezinárodní výstava psů. Přihlášena byla i Celesta Gothywen. Získala ocenění Výborná 1, CAC, resCACIB.

Tímto zároveň splnila poslední podmínku a stala se

ČESKÝ ŠAMPION

Posíláme obrovské gratulace jak k výsledku výstavy, tak také k udělení šampionátu.


Coral Gothywen - CAC, Klubový vítěz, BOB

Moc gratulujeme našemu odchovánkovi Coralovi a jeho majiteli za perfektní prezentaci na Klubové výstavě na Slovensku. Odnesli si totiž ocenění nejvyšší a to

CAC, Klubový Vítěz a BOB !!!

Moc gratulujeme {#emotions_dlg.lol}


Klubové výstavy 2021

Letos se vzhledem k situaci konaly 2 Klubové výstavy a jedna Speciální výstava relativně v krátkém časovém období. Proto shrnuji všechny výsledky do jednoho příspěvku. Jak se dařilo našim odchovánkům?

SVP Červený Hrádek Diana Gothywen Výborná 1, CAJC
KVP Náměšť na Hané Celesta Gothywen Výborná 1
KVP Náměšť na Hané Daros Gothywen Výborná 2, Kandidát chovu
KVP Bříšťany Daemon Gothywen Velmi dobrý, Kandidát chovu
KVP Bříšťany Deborah Gothywen Velmi dobrý

 

   

Krásný rok 2021


Celesta Gothywen - štěňátka v CHS od Potoka Rybí

Naše odchovánka Celesta Gothywen alias "Viki" byla kryta psem Dix z Pískové zahrady a narodilo se jí sedm krásných štěňátek. V říjnu 2020 jsem se na ně jela podívat. Viki překypuje zdravím, je skvělá matka a štěňátka se opravdu povedla.

Více fotek štěňátek najdete ZDE.

Moc děkuji majiteli Celesty, že ji uchovnil a především za to, že odchoval štěňátka. Má chovatelská práce tak má smysl, geny jdou dál!

 


« | 1 2 3 4 5 | »